Energetický štítek

Pokud se chystáte prodat nebo pronajímat rodinný dům, byt, či jiný objekt, pak zřejmě budete potřebovat Průkaz energetické náročnosti budovy, lidově častěji označovaný jako energetický štítek.

Kdo musí mít energetický štítek?

Podle Zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií a jeho poslední novelizace účinné od 1. 1. 2020 jsou vlastníci, bytová družstva a společenství vlastníků jednotek povinni zpracovat energetický štítek zejména v případě prodeje nebo pronájmu:

  • Bytové jednotky
  • Rodinného domu
  • Bytového domu
  • Administrativní budovy
  • Nebytové jednotky

Zákon konkrétně mluví o budově, jako o nadzemní stavbě a její podzemní části, která je prostorově soustředěná a navenek převážně uzavřená obvodovými stěnami a střešní konstrukcí, v níž se používá energie k úpravě vnitřního prostředí. Bytové a nebytové jednotky jsou tímto zákonem souhrnně pojmenovány jako tzv. ucelená část budovy. V případě, že ucelená část budovy má vlastní zdroj vytápění nebo chladu nezávislý na zbývající části budovy, pak je možné zpracovat PENB pouze na tuto ucelenou část.

Pokud si nejste jisti, zda k prodeji nebo pronájmu energetický štítek potřebujete, pak se na nás neváhejte obrátit.

Cena energetického štítku

Napište nám adresu objektu nebo alespoň jeho podlahovou plochu a my Vám zašleme nezávaznou cenovou nabídku.

  povinné

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace